NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ 24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE GÖREV ALALIM ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   ARAMA   genç-İMO ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA


genç-İMO Ana Sayfa

23 TEMMUZ 2019, SALI   

 

24 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE GÖREV ALALIM

    Yayına Giriş Tarihi: 23.05.2018  Güncellenme Zamanı: 23.05.2018 10:05:26  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 23.05.2018 10:05:21

24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi hakkında, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu tarafından üyelerimize yapılan çağrı.

Değerli Üyemiz,
 
Oylarımıza Sahip Çıkalım, Sandıklarda Görev Alalım
 
Bilindiği üzere 24 Haziran 2018 tarihinde Cumhurbaşkanı Seçimi ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi yapılacak.
 
Odamız seçim sürecinde üzerine düşen görev ve sorumluluğu yerine getirmek üzere çalışmalar yapmaktadır.
 
İçerisinden geçtiğimiz kritik dönemde seçimlere katılımın artması ve sandık güvenliğinin sağlanması oldukça önemli konulardır. Bu noktada ülkenin okumuş ve aydınlık bireyleri olarak bizlerin, seçime katılımın artırılması ve sandık güvenliğinin sağlanması konusundaki sorumluluğu daha da artmaktadır. Özellikle inşaat mühendislerinin bu konular üzerinde hassasiyet göstermesi, toplumun diğer kesimlerinin yurttaşlık görevlerini yerine getirmeleri konusunda teşvik edici de olacaktır.
 
Oy Kullanalım!
 
Öncelikli görev ve sorumluluğumuz oy kullanmak ve çevremizdeki yurttaşları oy kullanması yönünde ikna etmektir. Bıkkınlık, umutsuzluk ve karamsarlık atmosferine teslim olmadan kesinlikle oy kullanmalıyız.
 
Sandık Kurullarında Görev Alalım!
 
Geçtiğimiz dönemlerdeki deneyimlerimizden biliyoruz ki, Sandık Kurulları oy kullanma ve sayım işlemi için en önemli mekanizmalardır. Usulsüzlükleri ve şaibeli işlemleri engellemenin ilk adresi Sandık Kurullarıdır. Kamu çalışanı olan meslektaşlarımız İlçe Seçim Kurullarına başvurarak sandık kurullarında görev alabilir. Sandık Kurullarında görev alabilmek için 30 Mayıs`a kadar gerekli başvurunun yapılmış olması gerekiyor.
 
Sandık Müşahidi (Gözlemci) Olarak Görev Alalım!
 
Oy kullanma ve sayım işlemlerini takip etmek için resmi Sandık Kurulu üyesi olmak gerekmiyor. Tüm meslektaşlarımız seçimlerde istedikleri sandıklarda müşahitlik (gözlemcilik) görevini üstlenebilir. Müşahitlik işlemi siyasi partiler aracılığı ile yapılabileceği gibi bu konu özelinde organize olan bağımsız oluşumlar aracılığı ile de yapılabilir. Bunun için herhangi bir siyasi parti ya da bağımsız oluşuma başvurmak gerekmektedir. Hangi parti ya da oluşumun müşahidi olacağınıza siz karar verebilir ve demokrasi adına önemli bir adım atabilirsiniz.
 
Ülkemizin aydınlık geleceği için umutlu olalım ve görev alalım.
 
 
Saygılarımızla.

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası
Yönetim Kurulu


Tüm Genç İMO - Gündem »

Bu 23.05.2018 gününden itibaren 314 defa okunmuştur.

Sayfayı Yazdır