NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ BASIN MENSUPLARIYLA TANIŞMA KAHVALTISI DÜZENLEDİK ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 NİSAN 2019, PAZARTESİ   

43

BASIN MENSUPLARIYLA TANIŞMA KAHVALTISI DÜZENLEDİK

    Yayına Giriş Tarihi: 24.03.2018 00:00   Güncellenme Zamanı: 31.05.2018 16:14:32  Yayınlayan Birim: ERZURUM ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 24.03.2018 13:58:30

Şube Başkanımız Prof. Dr. Ahmet TORTUM ve yönetim kurulu üyeleri düzenlenen kahvaltı programında basın mensupları ile bir araya geldi.

        Prof. Dr. Ahmet TORTUM, geçtiğimiz Şubat ayı içerisinde yapılan Şube Yönetim Kurulu seçimlerinde desteklerinden dolayı tüm meslektaşlarına ve basın mensuplarına teşekkür ederek başladığı konuşmasında özellikle ilimizde gerçekleştirilen mesleki yatırımlarla İMO Erzurum Şube olarak yakından ilgileneceklerini ve katkı sağlamak için her türlü desteğe hazır olduklarını belirtti. İMO`nun öncelikle meslek faaliyetlerinin konuşulduğu, toplumu ilgilendiren konularda çözümler üreterek kamuoyu oluşturabilen bir merkez haline gelmesi gerektiğini belirten Prof. Dr. Ahmet TORTUM, kamu ve özel sektörde hizmet veren tüm meslektaşlarının sorunlarıyla yakından ilgilenen, hakkaniyet içermeyen ve ötekiler yaratan art niyetli düşüncelerin karşısında bulunarak mesleğe ve meslektaşına destek olan tarafsız, şeffaf bir yönetim anlayışıyla hizmet vereceklerini söyledi.

             Ayrıca inşaat sektöründe meydana gelen can ve mal kayıpları konusunda iş sağlığı ve güvenliğinin önemini belirten Prof. Dr. Ahmet TORTUM, imalat esnasında oluşan kayıpların yanı sıra kullanılmayan metruk yapıların da insan sağlığını ve kentsel yaşamı tehdit ettiğini, intihar vakalarına zemin hazırladığını, ilimizde de bunun acı tecrübelerinin yaşandığını söyleyerek bu durumda bulunan yapıların ivedilikle kontrolsüz giriş kısımlarının kapatılması gerektiği ve ilgili kurumların da bu konuya hassasiyetle yaklaşmaları çağrısında bulundu.


Okunma Sayısı: 317

Erzurum Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır