NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ 13. ULAŞTIRMA KONGRESİ DUYURUSU ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

İMO ANA SAYFA   ŞUBE ANA SAYFA   ŞUBE İLETİŞİM   ARAMA   WEBMAIL   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

23 ŞUBAT 2020, PAZAR   

5

13. ULAŞTIRMA KONGRESİ DUYURUSU

    Yayına Giriş Tarihi: 27.02.2019 00:00   Güncellenme Zamanı: 24.07.2019 19:03:40  Yayınlayan Birim: ERZURUM ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 27.02.2019 14:03:01

13. Ulaştırma Kongresi TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Erzurum ve İstanbul Şubeleri tarafından 10-11-12 Ekim 2019 tarihleri arasında Erzurum`da gerçekleştirilecektir.

Geride kalan 12 Ulaştırma Kongresi, ülkemizin ulaştırma sorunlarına bilimin ışığında çözüm araştırma anlayışı doğrultusunda ve özellikle akademik çevrelerin artan ilgi ve desteğiyle gelişti. Hem kamu hem de özel kesim uygulamacılarıyla yaşanan verimli bir işbirliğinin son dönemlerde zayıfladığını üzülerek belirtmek durumundayız. Oysa kongre amaç ve ilkeleri içinde uygulamacı kuruluşlarla birliktelik büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle uygulamacılarla ilişkilerimizi canlandırmak için yeni bir çaba içine girmeyi kararlaştırmış bulunuyoruz. Bu çabalarımızın karşılığını bularak olumlu sonuç vermesini diliyoruz.

Kongrelerimizde izlenen öncelikli ilke bilimsellikten ödün vermemektir. Öte yandan dünyadaki ulaştırmaya ilişkin gelişmelerin ve yeniliklerin paylaşılmasını önemsemekteyiz. Bilimin ışığında ülkemizin, İstanbul başta olmak üzere büyük kentlerimizin ve diğer kentlerimizin ulaştırma etkinlikleri ile ilgili gözlem, sorunların saptanması, çözümlenmesi ve çözümlerin geliştirilmesi kongrelerimizin uğraş alanını oluşturmaktadır. 13. Ulaştırma Kongresi`nde de, doğal olarak, aynı yönde çaba gösterilecektir.

Son Ulaştırma Kongrelerinde İstanbul dışındaki kentlere açılım yolu benimsenmiştir. Böylece farklı kent ve bölgelerin özel durumları, sorunları ve çözüm yaklaşımları hakkında görüş ve önerilerin tartışılması sağlanmış olacaktır. Bu bağlamda, 13. Ulaştırma Kongresi`nin ana teması : "Yaşanabilir Kentler İçin Kent-Ulaştırma Birlikteliğinin Uyumlu Gelişimi" olarak belirlenmiştir. İstanbul ve diğer büyük kentlerimizdeki sıkıntılı deneyimlerin diğer kentlerimiz tarafından yaşanması gerekmez. Eğer yaşanmışlıklardan dersler çıkarılırsa, Erzurum ve diğer benzeri kentler ulaştırma ile uyum içinde sağlıklı ve sancısız gelişmeler gerçekleştirebilirler.

Kongrenin ana teması ile ilgili bildirilerinizi bekliyoruz. Ancak her zaman olduğu gibi, güvenlikten, teknolojiye ve ekonomiye, planlamaya ve politikaya kadar ulaştırmanın tüm konularındaki bildiriler de kongre programında yer alacaktır.

 

13. Ulaştırma Kongresi internet sayfası:

ulastirmakongresi.imo.org.tr

13. Ulaştırma Kongresi e-posta adresi:

ulastirmakongresi@imo.org.tr

 

Fotoğraf açıklaması yok.

 

Fotoğraf açıklaması yok.


Okunma Sayısı: 132

Erzurum Şube Kaynaklı Haberler »
Tüm Haberler »

Sayfayı Yazdır

   

Key Yazılım Çözümleri A.Ş.