NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ 45. DÖNEM AFET HAZIRLIK VE MÜDAHALE KURULU ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL ERİŞİMİ   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

22 ŞUBAT 2018, PERŞEMBE   

50

45. DÖNEM AFET HAZIRLIK VE MÜDAHALE KURULU

Dönem seçiniz:

Kurul Hakkında

 

Dosyalar

 

Kurul Üyeleri

MEHMET ÇAKIR
BAŞKAN
e-Posta:

MUZAFFER AYDIN
RAPORTÖR
e-Posta:

1965 yılında Trabzon ili Arsin ilçesinde doğdu.1990 yılında KTÜ İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Kendi firmasında müteahhitlik ve proje hizmetleri vermektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

TEMEL PİRLİ
ÜYE
e-Posta:

Erzincan doğumludur. 1992`de Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü`nden mezun oldu. Meslek yaşamına şantiyecilik yaparak başladı. Halen sahibi olduğu şirkette mühendislik hizmetini sürdürmektedir. İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 36. ve 37. Dönem Yönetim Kurulu Yedek Üyeliği ve 41. 42. ve 43. Dönemlerde Sekreter Üye olarak görev yaptı. PİRLİ, evli ve iki çocuk babasıdır.

CEMİL KORA
ÜYE
e-Posta:

1968 yılı Manisa doğumluyum.1991 yılı Selçuk Üniversitesi mezunuyum. 1992 yılından itibaren proje ve taahhüt işleri ile uğraşmaktayım. TMMOB-İMO 38. Dönem Denetleme Kurulunda görev yaptım. 1999-2003 yıllarında manisa Belediyesi meclisi ve İmar Komisyonu`nda görev yaptım. 2006 yılından itibaren Şube Yönetim Kurulu üyeliği, 2008-2012 yılları arasında Şube Sekreter Üyesi ve 2012 yılından itibaren Şube Başkanı olarak görev yapmaktayım.

NEJAT BAYÜLKE
ÜYE
e-Posta:

 1946 yılında İstanbul`da doğmuştur. 1969 yılında ODTÜ`den mezun olmuştur.

CAHİT KOCAMAN
ÜYE
e-Posta:

1960 yılında Arhavi/Artvin`de doğmuştur. 1983 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (O.D.T.Ü.) Fen ve Edebiyat Fakültesi, Fizik Eğitimi, 1989 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi (K.T.Ü.) Müh. Mim. Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. 1991-1992 yıllarında Japonya Yapı Araştırma Enstitüsünde (Building Research Institude-BRI Tsukuba/Japan)Deprem Mühendisliği eğitimi almıştır.

· Deprem Mühendisliği, Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı, Hasar Tespiti

· Proje, Şantiye-Yönetim, İmalat ve Kontrollük

· Prefabrikasyon ve Sanayileşmiş Yapım Teknolojileri

· Jeolojik-Geoteknik ve Mikro bölgeleme Etütleri Konularında çalışıp uzmanlaşmıştır.

Bir müddet özel sektörde şantiye şefi olarak görev yaptıktan sonra, BİB-Afet İşleri Genel Müdürlüğünün Deprem Araştırma Dairesi Deprem Mühendisliği Şubesi, Afet Etüt ve Hasar Tespit Dairesi, Prefabrik İm. ve Mont.Dair.Bşk. Betonarme Prefabrik İmalat Fabrikası gibi hemen hemen her biriminde uzun yıllar teknik personel ve yönetici olarak çalışmış, 1992 Erzincan, 1998 Adana/Ceyhan, 1999 Marmara ve Düzce, 2002 Afyon/Çay, 2003 Bingöl, 2005 Seferihisar, 2011 Van depremlerinde aktif olarak görev almıştır.

• Deprem Şurası, Mevzuat Komisyonu Üyeliği

• İstanbul`un Sismik Riskinin Azaltılması ve Acil Durum Hazırlık Projesi (İSMEP) Yürütme Kurulu Üyeliği

• 6306 Sayılı Kanun Kapsamındaki "Riskli Yapı Tespit Edilmesine İlişkin Esasları" Hazırlama Komisyonu Üyeliği

• 2007 Deprem Bölgelerinde Yapılacak Binalar Hakkında Yönetmelik Hazırlama Komisyonu (Bakan Onayı ile oluşturulan 5 kişilik Ana Komisyonun)

Üyesi gibi komisyon ve kurullarda görev almıştır

1993-1997 yılları arasında (5 yıl) geçici görevle Başbakanlık Göçmen Konutları Projesinde, Devlet Bakanı Müşaviri ve Koordinatör olarak görev yapmıştır. (550 milyon dolar bütçeli 14 ilde toplam 21.556 adet konut altyapı ve üstyapı yapım-denetim-proje yönetimi)

Halen, Çevre ve Şehircilik bakanlığı Mekânsal Planlama Genel Müdürlüğünde Yerbilimsel Etüt Dairesi Başkanı olarak görevini sürdürmektedir. Bu güne kadar 23 adet makale, araştırma, rapor vb. yayını bulunmaktadır.

AKİF DOĞAN
ÜYE
e-Posta:

1947 yılında Celep`te doğmuştur. 1973 yılında Ankara DMMA`dan mezun olmuştur. Aynı yıl Bayındırlık ve İskan Bakanlığı`nda göreve başlamış olup 2004 yılında Deprem Araştırma Dairesi Başkanlığı`ndan emekli olmuştur.

HÜSEYİN KAYA
SORUMLU YK ÜYESİ
e-Posta:

1962 Mazgirt doğumludur. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun olduktan sonra çeşitli yurtiçi ve yurt dışı projelerinde; proje mühendisi, teknik müşavir, şantiye şefi, proje müdürü ve genel müdür olarak görev yapmıştır. Yapı Denetim Yasasının yürürlüğe girmesinden itibaren, ortağı ve yöneticisi olduğu bir yapı denetim kuruluşunda görev yapmaktadır. İMO Ankara Şubesi 41, 42 ve 43. Dönem Yapı Denetim Komisyonu üyeliği ve başkanlığı, İMO Genel Merkez 43 ve 44. Dönem Yapı Denetim Komisyonu üyeliği ve başkanlığı, İMO 3. Yapı Denetim Sempozyumu Düzenleme Komitesi Başkanlığı, Beton Kongresi Danışma Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Genel Sekreterliği, Genel Başkanlığı görevlerini yürüttü. Halen Onur Kurulu başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ülke genelinde 38 ilde İMO, Yapı Denetim Kuruluşları Birliği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve AFAD`ın düzenledikleri Panel, Seminer, Sempozyum, Çalıştay ve Kongrelerde konuşmacı olarak katıldı. Ayrıca, İMSAD, İZODER, TÇMB, THBB, TPB gibi sivil toplum kuruluşları ile MO, MMO ve EMO odalarının çeşitli illerde düzenledikleri eğitim seminerleri ve panellerinde konuşmacı ve oturum başkanlığı görevlerini yürüttü. İyi derecede İngilizce ve konuşma düzeyinde Arapça bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

 

NECATİ ATICI
SORUMLU YK ÜYESİ
e-Posta:

ŞAFAK ALTAN ERGÜL
ARAŞTIRMA GÖREVLİSİ
e-Posta:
Telefon: 312 2943033

Sayfayı Yazdır