NE DARBE NE DİKTA; YAŞASIN BAĞIMSIZ, DEMOKRATİK, LAİK TÜRKİYE!
[ 45. DÖNEM ULAŞTIRMA KURULU ] TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası

ANA SAYFA   İLETİŞİM   WEBMAIL ERİŞİMİ   SİTE HARİTASI   ARAMA   BELGE KONTROL   ÜYE GİRİŞİ

İMO ANA SAYFA
Üye İşlemleri Referans Belgesi Tescilli İşyerleri Kongre Sempozyum Çalıştay Programı GENÇ-İMO Sıkça Sorulan Sorular

20 OCAK 2019, PAZAR   

11

45. DÖNEM ULAŞTIRMA KURULU

Dönem seçiniz:

Kurul Hakkında

 

Dosyalar

 

Kurul Üyeleri

İSMAİL ŞAHİN
BAŞKAN
e-Posta:

1963 yılında İstanbul`da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul`da tamamladı. 1985 yılında Yıldız (Teknik) Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Aynı kurumun Fen Bilimleri Enstitüsünde başladığı Ulaştırma yüksek lisans programını 1987 yılında tamamladı. Bu sırada İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi kadrosunda çalışmaya başladı. Ardından aynı enstitünün Ulaştırma doktora programına kaydoldu. 1990 ve 1994 yılları arasında Kanada Ontario`da bulunan Queen`s Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü ve Canadian Institute of Guided Ground Transport (CIGGT) adlı enstitüde "tren çizelgelemesi" konusunda çalışmalar yaptı. Türkiye`ye dönüşünün ardından başladığı doktora programını 1996 yılında tamamladı. Aynı yıl Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Ulaştırma Anabilim Dalında başladığı öğretim üyeliği görevini halen sürdürmekte, lisans ve lisansüstü düzeyinde dersler vermektedir. Çalışmalarını karayolu ve demiryolu ulaştırma türlerinin planlama ve işletimi konularında yoğunlaştırmakla birlikte, toplu taşıma ve sürdürülebilir ulaştırmaya da ilgi duymaktadır. Araştırmalarını ulusal ve uluslararası dergilerde yayımlamakta ve kongrelerde sunmaktadır.

HATİCE MÜJGAN ELMAS
RAPORTÖR
e-Posta:

1962 Antalya doğumlu, 2 çocuk annesi. 1984 yılında Uludağ Üniversitesi Balıkesir İnşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1984-1988 yılları arasından Balıkesir ve İstanbul illerinde meslek hayatımı sürdürdü. 1990 yılında Bursa Büyükşehir Belediyesi`nde çalışmaya başladı. Halen Bursa Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığında görev yapmaktadır. Belediyede görev aldığı projelerin dışında uzun yıllardır İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesinin Ulaşım Komisyonu, Kamu Çalışanları Komisyonu ve Teknik Komisyon başta olmak üzere çeşitli komisyonlarda görev almıştır. 

 

 

MUHAMMET VEFA AKPINAR
ÜYE
e-Posta:

1970 yılında Erzurum Pasinler ilçesinde doğdu. 1992 Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden 5.cilikle mezun oldu ve aynı yıl Ulaştırma kürsüsünde asistant olarak göreve başladı. 1992 Milli Eğitim Bakanlığı Yurtdışı sınavını kazanarak Amerika Birleşik Devletlerinde University of Wisconsin-Madison`da mastır ve Kansas State Üniverstesinde doktorasını tamamladı. Kansas State Üniversitesinde assistant olarak çalıştı. Professional engineering, P.E., sınavını kazanarak Yetkin mühendislik ünvanını aldı. Texas eyaleti Houston şehrinde GTİ firmasında P.E. olarak çalıştı. 2004-2005 yıllarında Kansas State Üniversitesinde visiting professor olarak çalışmıştır. 2006 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesinde öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Çalışma konuları Ulaştırma ve özellikle beton yollar üzerinedir. Farklı TÜBİTAK, BAP ve özel şirketlerde proje yürütücüsü olarak olarak görev yapmıştır. 2009 yılında Türkiyede ilk defa büyük ölçekli Hızlandırılmış Yol Test sistemini KTÜ`de kurmuştur (TÜBİTAK, KTÜ, TCK desteğiyle). KTÜ-Ulaştırma Lab. Başkanı olup lisans, yüksek lisans, ve doktora seviyelerinde Ulaştırma konularında İngilizce dersler vermektedir. Avrupa Lefke Üniversitesinde İngilizce dersler vermiştir. Evli ve 3 çocuk babasıdır.

OSMAN NURİ ÇELİK
ÜYE
e-Posta:

1963 yılında Akşehir`de doğmuştur. 1984 yılında Selçuk Üniv.den mezun olmuştur. Yüksek lisansını 1988 yılında İTÜ`de; doktorasını da Leeds Üniv.de tamamlamıştır. Halen Selçuk Üniversitesi`nde öğretim üyeliği yapmaktadır. İngilizce ve Almanca bilmektedir.

ALİ FUAT GÜNAK
ÜYE
e-Posta:

KANİYE TUĞBA KİPER
ÜYE
e-Posta:

1947 yılında İzmir`de doğmuştur. 1970 yılında ODTÜ`den mezun olmuştur. 1972 yılında ODTÜ`den Zemin Mekaniği ve Temeller bölümünde yüksek lisans yapmıştır. 1970 – 2012 yılları arasında Karayolları Genel Müdürlüğü`nde proje mühendisliğinden yöneticiliğe kadar çeşitli görevlerde bulunmuştur. 2012-2013 yılları arasında ODTÜ`de yarı zamanlı öğretim görevliliği yapmıştır. Yollar Türk Milli Komitesi Yönetim Kurulu üyesidir. İngilizce, Almanca bilmektedir.

HAKAN GÜLER
ÜYE
e-Posta:

Doç. Dr. Hakan Güler, 1989 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi`nde bir yıl İngilizce hazırlık sınıfında okuduktan sonra 1990 yılında İTÜ İnşaat Mühendisliği bölümünde lisans öğrenimine başladı. Yüksek Lisans (1998) ve Doktora öğrenimini (2005) de aynı üniversite de İnşaat, Ulaştırma Mühendisliği uzmanlık alanında tamamladı. 1994-1996 yılları arasında proje ve saha mühendisi olarak çalıştı. 1996-1999 yılları arasında Sakarya Üniversitesi`nde Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. 1999-2006 yılları arasında ise İstanbul Teknik Üniversitesi`nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başladı. Askerlik hizmetini 2000-2001 yılları arasında İzmir ve Edirne (İpsala)`de Ulaştırma Bakım Takım Komutanı (Asteğmen) olarak tamamladı. Doktora öğrenimini tamamladıktan sonra 2006-2012 yılları arasında Sakarya Üniversitesi`nde Yrd. Doç. Dr. olarak göreve başladı. 2011-2012 yılları arasında Almanya`nın Karlsruhe şehrinde bulunan KIT (Karlsruhe Institute of Technology)`de misafir öğretim üyesi olarak çalıştı ve post doktora çalışmalarını yürüttü. 2013 yılında Doçent unvanı aldı ve 2013-2015 yılları arasında Almanya`nın Karlsruhe şehrinde bulunan HsKA (Karlsruhe University of Applied University)`de Profesör unvanı ile misafir öğretim üyesi olarak çalışmaya başladı. Almanya`da bulunduğu sürede, 2014 yılında Türk-Alman Bilim Yılı dolayısıyla TÜBİTAK destekli, demiryolu konulu iki adet çalıştay projesi yürütücülüğü ve organizasyonu yaptı. Doç. Dr. Hakan Güler, 2006 yılından beri kamu (TCDD) ve özel kuruluşlarda danışman olarak çalışmaktadır. Doç. Dr. Hakan Güler, halen Sakarya Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaya devam etmektedir. Ayrıca, Sakarya Üniversitesi Teknokent bölgesinde yöneticiliğini yapmakta olduğu bir AR-GE şirketinde (ZET Group) başta Alman kuruluşlar olmak üzere Sakarya`da bulunan TOYOTA Otomotiv fabrikasına, çeşitli kamu ve özel kuruluşlara araştırma projeleri ve danışmanlık yapmaktadır. Doç. Dr. Hakan Güler evli ve iki çoçuk babasıdır.

CEMAL GÖKÇE
SORUMLU YK ÜYESİ
e-Posta:

Ağrı`da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ağrı`da tamamladı. Liseden sonra öğretmen okulunu bitirdi. Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi`nden inşaat mühendisi olarak mezun oldu. İlk, orta ve liselerde öğretmenlik yaptı. Gündüz çalışıp gece okudu. Devlet Mühendislik Mimarlık Akademisi`nden mezun oldu. TÖB-DER`in (Türkiye Öğretmenler Birliği) ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünün önerisi ile dönemin Milli Eğitim Bakanı Sayın Mustafa ÜSTÜNDAĞ tarafından 9. Milli Eğitim Şurası çalışmalarına şura üyesi olarak çağrıldı. Milli Eğitim politikasının nasıl oluşturulduğunu yakından izledi. Eğitimin sorunlarına ve geleceğe ilişkin öngörülerde bulundu. İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğü Teknik Bürosu ve İstanbul Bayındırlık ve İskan Müdürlüğünde kontrol mühendisi ve grup başmühendisi olarak çalıştı. TÖB-DER`in yanısıra TÜM-DER (Tüm Memurlar Derneği) ve TÜDET (Tüm Teknik Elemanlar Derneği) üyeliğini 12 Eylül 1980 yılına kadar sürdürdü. Örgütlü mücadelenin içinde yer aldı. TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkanı iken; 12 Eylül 1980 darbesi ile birlikte, 1402 Sayılı Sıkıyönetim Yasası uyarınca İstanbul Bölgesi dışına çıkarıldı. 1981 yılından bu yana serbest inşaat mühendisi olarak çalışmakta olan Gökçe, kamu ve özel kurumlarda çalışan mühendislerin sorunları, şantiye şefliği ve şantiye sorunları, keşif, hakediş ve kesin hesap düzenlemesi, inşaat maliyetleri ve benzeri konularla ilgili olarak çeşitli çalışmalarda bulundu. Meslekle ilgili olarak düzenlenen seminer ve kurslarda eğitmenlik yaptı. 24. ve 25.Dönem TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyeliği, 26. ve 27.Dönem İstanbul Şubesi Başkanlığı yaptı. 31.Dönem İnşaat Mühendisleri Odası yönetim Kurulu Üyeliği(1988-1990), 36.Dönemden 44.Döneme kadar(1998-2016) dokuz dönem İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkanlığı görevinde bulundu.

45.Dönemde(2016) TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı oldu. 46.Dönemde de bu görevini sürdürmektedir. Ayrıca, 2000 yılından buyana Türkiye Deprem Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır. Ulusal ve uluslararası birçok toplantıya katılarak görüşlerini katılımcılar ve kamuoyu ile paylaştı. Deprem afeti ve yapı güvenliği başta olmak üzere meslekle ilgili birçok konuda yazı yazdı ve açıklamalarda bulundu. Bayındırlık Bakanlığı tarafından 2004 yılında düzenlenen "Deprem Şurası" ve 2009 yılında düzenlenen "Kentleşme Şurası" çalışmalarına İnşaat Mühendisleri Odası adına katıldı. TBMM tarafından oluşturulan Deprem İnceleme ve Araştırma Komisyonu çalışmalarına katılarak "Ülkemizin Deprem Gerçeği ve İstanbul" konusunda sunum yaptı. Evli ve bir kız çocuk babasıdır.

CEMAL AKÇA
SORUMLU YK ÜYESİ
e-Posta:

Bursa ili, Keles ilçesine bağlı Bıyıklıalan köyünde dünyaya geldi. İlk öğrenimini Keles Birinci Murat ilkokulunda tamamladıktan sonra parasız yatılı olarak Arifiye Öğretmen Okulunu yedi yıl süren bir eğitimden sonra tamamladı. Daha sonra İDMMA inşaat bölümü gece programını tamamladı ve aynı okulun (YTÜ) yüksek lisans programına devam etti. Lisans ve Lisansüstü eğitimi sırasında bir mühendislik şirketinde çalışarak teorik ve pratik eğitimini pekiştirdi. Mezun olduğunda Ceser Ltd. isimli kendi tasarım şirketinde endüstriyel yapılar üzerinde profesyonel çalışmalarını sürdürürken MSÜ de öğretim görevlisi olarak çalıştı. Askerlik görevini tamamladıktan sonra tamamen profesyonel tasarımcı ve müşavir mühendis olarak çalıştı. Ceser Ltd. firmasından sonra CEMA A.Ş.`yi kurarak bu güne kadar çalışmalarını çeşitli mühendislik alanlarında sürdürdü. 1990-1992 ve 2000-2002 yıllarında İMO İstanbul şube yönetiminde, 2002-2004 yılları arasında da İMO II. Başkanı ve 45. Dönem Yönetim Kurulu olarak görev yaptı. Daha sonraki yıllarda da TürkMMMB de başkan yardımcılığı ve başkanlık görevlerinde bulundu. Halen kendi kurduğu CEMA A.Ş. de profesyonel görevini sürdürmekte, evli ve bir çocuk sahibidir.

BAHAETTİN SARI
SORUMLU GENEL SEKRETER YARDIMCISI
e-Posta:

Kozan`da doğdu. Çukurova Üniversitesi (AİTİA) Mühendislik Fakültesi`nden mezun oldu. Yurt içi ve dışında kamu ve özel yapım işlerinde şantiye şefi, kontrol mühendisi, inşaat grup amiri olarak çalıştı. Kendi kurduğu firmasıyla birçok kamu ve özel sektör projesinin yapımını gerçekleştirdi. 4.Dönem(1982-1984) TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Adana Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi, 5.Dönem(1984-1986) Adana Şubesi Sayman Üyesi, 11.Dönem(2008-2010) İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi, 41.Dönem(2008-2010) TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Yasa ve Yönetmelikler Komisyonu üyesi, 41. ve 42.Dönem(2008-2012) İnşaat Mühendisleri Odası Yapı Denetim Komisyonu Başkanı,  40.Dönem(2008-2010) TMMOB Yapı Denetim Çalışma Grubu Başkanı olarak görev yaptı. TMMOB İnşaat Mühendisleri Odasında Genel Sekreter Yardımcısı olarak çalışmasını sürdürmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

ÖZGE KARAÇÖL ÖZGÜR
PROJE SORUMLUSU
e-Posta:
Telefon: 312 2943045

Sayfayı Yazdır